Vilka är vi som jobbar på biblioteket?


Marcus Persson, bibliotekschef
Arbetar på:
Stadsbiblioteket
Kontakta mig:
marcus.persson@oskarshamn.se
tel: 0491-76 40 47

Ann-Sofi Bjarne
Arbetar på:
Stadsbibliotektet
Kontakta mig:
ann-sofi.bjarne@oskarshamn.se
tel. 0491-880 17

Jenny Englund
Arbetar på:
Stadsbiblioteket och Kristdala bibliotek
Kontakta mig:
jenny.englund@oskarshamn.se
tel 0491-880 15

Karin Enocksson
Arbetar på:
Skolbibliotek
Kontakta mig:
karin.enocksson@oskarshamn.se
tel. 0491-887 76

Johanna Hansson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket och Påskallaviks bibliotek.
Kontakta mig:
johanna.hansson@oskarshamn.se
tel. 0491-76 43 53

Helen Johansson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket och Kulturbussen
Kontakta mig:
helen.johansson@oskarshamn.se
tel. 0491 -880 26

Lena Johansson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket
Kontakta mig:
lena.johnasson@oskarshamn.se
tel: 0491-880 37

Ola Lindblom
Arbetar på:
Stadsbiblioteket
Kontakta mig:
ola.lindblom@oskarshamn.se
tel: 0491-880 13


Ellen Löfqvist
Arbetar på:
Kontakta mig:
ellen.lofqvist@oskarshamn.se
tel. 0491-880 21

Anna Nilsson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket och Figeholms bibliotek
Kontakta mig:
anna.nilsson@oskarshamn.se
Tel: 0491-880 16


Nathalie Nilsson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket och Kristinebergs bibliotek
Kontakta mig:
nathalie.nilsson@oskarshamn.se
tel. 0491-880 38

Morten Okbo
Arbetar på:
Kulturbussen
Kontakta mig:
morten.okbo@oskarshamn.se
tel. 0491-880 28


Karin Petersson
Arbetar på:
Stadsbiblioteket
Kontakta mig:
karin.petersson1@oskarshamn.se
tel: 0491-880 43

 

Karin Selegran
Arbetar på: 
Skolbibliotek
Kontakta mig:
karin.selegran@oskarshamn.se
tel. 0491-880 08

Ordinarie öppettider

Stadsbiblioteket

 

måndag

  

08.00-19.00*

tisdag

 

08.00-19.00*

onsdag

 

10.00-19.00

torsdag

 

08.00-19.00*

fredag

 

08.00-18-00*

lördag

 

10-00-14.00

 *08.00-10.00 Meröppet


OBS! Särskilda öppettider gäller vid storhelger och under sommaren.
 

 

Kontakta oss

stadsbiblioteket@oskarshamn.se
0491 -880 10
Hitta hit